Haber

AB’de toplanan ayni yardımların ilk etabı deprem bölgesine gönderildi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen yıkıcı sarsıntıların yaralarını sarmak için tüm Türkiye el ele vermeye devam ediyor. Ege Üniversitesi Senatosu kararıyla başlatılan ve akademik, idari çalışanlar ve öğrenciler tarafından desteklenen bire bir yardım kampanyasında toplanan malzemelerin ilk bölümü deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Bağış toplama çalışmalarına katılan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak tek yürek olarak depremzedelerin yanındayız. Başlattığımız yardım kampanyası kapsamında akademik, idari personelimiz ve öğrencilerimizin bağışlarıyla toplanan malzemeleri deprem bölgesine ulaştırmak için yola çıktık. Bölgede ikamet eden öğrencilerimizle bağlantı kurmaya devam ediyoruz. İhtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılamak için 7/24 hizmet veren ‘Canlı Destek Masası’ oluşturduk. Yardım kampanyamıza destek veren tüm çalışanlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Ege sağlık çalışanının bölgeye ulaştığını söyleyen Rektör Budak, “İlk etapta 28 sağlık çalışanımız İskenderun Devlet Hastanesi Acil Servisine ulaştı. Gönüllü sağlık çalışanlarımızın bölgeye sevkiyatları devam edecek. Senatomuzun aldığı kararlar doğrultusunda Ege Üniversitesi ailesi olarak afetten etkilenen vatandaşlarımızın yanında olacağız. Gönlümüzü dağlayan bu sıkıntılı günlerde kıvranan vatandaşlarımıza yardım etmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

pamukovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu