Haber

Mehmetçik okullarında deprem bölgesinde gönüllü öğretmenler

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından afet bölgesinde eğitimin devamı için Milli Eğitim ve Milli Savunma Bakanlıkları tarafından çadır okullar kuruldu.

‘Mehmetçik okulu’ adı verilen okullarda eğitimin yanı sıra sosyal etkinlikler de yapılmaya başlandı. Afet bölgesine isteyerek giden çok sayıda öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Mehmetçik okullarına atandı.

“Her türlü çabayı gösteriyoruz”

Gaziantep’teki Mehmetçik okullarından birinde görev yapan öğretmen, “Burada öğrencilerimize ve depremzedelerimize bir nebze olsun fayda sağlamak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Şahsen ben bu konuda içim rahat. Eğleniyoruz gördüğünüz gibi çocuklarımıza her seviyede eğitim veriyoruz. eğitimden uzak durmamaya özen gösterin.”söz konusu.

“Mehmetçik çocuklarımızı okullarında sevgiyle kucaklıyor”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

Milli Savunma Bakanlığı ile birlikte hayata geçirdiğimiz Mehmetçik okullarında, çocuk şarkılarına eşlik eden, onlarla oyunlar oynayan, onları her gün yepyeni bilgilerle donatan öğretmenlerimiz, çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, özveriyle çalışıyor. deprem bölgesi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu