Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) Nisan vadeli BIST 30 endeksine dayalı sözleşme yüzde 0,3 artışla güne 5.669,75 puandan başladı.

Nisan vadeli endeks sözleşmesi açılış seansında bir önceki seans kapanışının yüzde 0,3 üzerinde 5.669,75’te işlem gördü.

Dün alım rotası izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 3,9 üzerinde 5.654,00 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında yükselişini sürdürerek 5.668,50 puana ulaştı.

Analistler, küresel borsaların ABD’de artan durgunluk endişeleriyle karışık bir seyir izlediğini, bugünden itibaren yoğunlaşacak makroekonomik veri takviminin yatırımcıların odağına yerleştirdiğini belirtti.

ABD’de bugün açıklanacak ADP özel bölüm istihdamı ile Cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam verilerinin piyasaların durumuna daha fazla ışık tutmasının beklendiğini belirten analistler, söz konusu bilgilerin varlık oynaklığını artırabileceğini söylediler. Fiyat:% s.

Analistler, bugün dünya genelinde hizmet bölümü ve bileşik Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) bilgilerinin de takip edileceğini belirterek, teknik olarak 5.700 ve 5.750 seviyelerinin direnç pozisyonunda, 5.600 ve 5.550 puanlarının ise ana pozisyonda olduğuna dikkat çekti. endeks sözleşmesi

niksar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu